OTWARCIE ODDZIAŁU

fundacja auxilium

Menu Witryny


_dsc3802.jpg

Sonda

Jak oceniasz pracę personelu medycznego szpitala
 

Designed by:
SiteGround web hosting
Drukuj

Szpital Powiatowy w Zawierciu jest systematycznie rozwijającym się samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej. Jego początki sięgają roku 1962. Jako SP ZOZ działa od roku 1998.

 

Misją Szpitala jest zapewnienie pacjentom fachowej opieki medycznej i poczucie bezpieczeństwa poprzez organizowanie i prowadzenie działalności profilaktycznej, leczniczej i rehabilitacyjnej przy stałym podnoszeniu poziomu świadczonych usług.

 

Szpital jest placówką o wielospecjalistycznym profilu udzielanych świadczeń, która zabezpiecza potrzeby zdrowotne dla ok. 184.000 mieszkańców powiatu Zawierciańskiego oraz powiatów ościennych.

W strukturze organizacyjnej funkcjonują:  oddziały szpitalne, poradnie specjalistyczne, pracownie diagnostyczne, medyczne labolatorium diagnostyczne, zakład RTG , zakład rehabilitacji.

Szpital jest nastawiony na rozwój i systematyczne podnoszenie jakości udzielanych świadczeń. W tym celu aktywnie działa na polu pozyskiwania środków finansowych z programów Unii Europejskiej, pozyskuje nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną, rozszerza zakres świadczonych usług.

 

Na przestrzeni ostatnich lat w Szpitalu powstały nowe oddziały: opieki paliatywnej (2000r.) oraz anestezjologii i intensywnej terapii (2004r).

perly


W 2003r. wybudowano nową kotłownię gazowo- olejową.

W latach 2006/2007 przebudowano całkowicie blok operacyjny ze środków unijnych w ramach programu ZPORR.

W 2007r. rozszerzono zakres działania ambulatoryjnej opieki specjalistycznej o poradnię okulistyczną.

W roku 2007 dla pracowni endoskopii zakupiono wideoendoskop, a w 2008r. pracownia mammograficzna została doposażona w nowoczesny aparat mammograficzny.

Posiadamy dobrze wyposażone, wyremontowane w 2007r. laboratorium analityczne.

W ostanim czasie (2012r.) otwarto nowoczesny oddział udarowy oraz uruchomiono poradanie otolaryngologiczną.

 

Szpital prowadzi także działalnośc w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia. 

- od 2004r. realizuje program przesiewowych badań wczesnego wykrywania raka piersi oraz szyjki macicy.

- od 2009r. realizuje terapeutyczne programy zdrowotne w zakresie leczenia WZW.

 

Szpital stawia na rozwój, jakość usług oraz satysfakcję pacjentów. Naszą misją jest: Fachowa opieka medyczna i poczucie bezpieczeństwa dla naszych pacjentów.

W czerwcu 2006r. Szpital uzyskał Certyfikat ISO 9001:2000, który w 2009r. został przedłużony na kolejne 3 lata. Kolejna recertyfikacja odbyła się w maju 2012 roku gdzie szpital nadal spełnia założenia norm jakości systemu ISO.

W latach 2007, 2008 i 2010 Szpital Powiatowy w Zawierciu uzyskał wyróżnienie w konkursie Perły Medycyny w kategorii szpitale wielospecjalistyczne powyżej 400 łóżek.

 

Dużym osiągnięciem, które zostało zapoczątkowane w latach wcześniejszych i obecnie jest realizowane było opracowanie projektu i pozyskanie środków finansowych z programów Unii Europejskiej, na utworzenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z nowoczesnym lądowiskiem. Inwestycja ta ma zostać ukończona w 2012r